loading

Sık Sorulan Sorular

Anasayfa / Sık Sorulan Sorular

Fiziksel Server

Dedicated Sunucu Nedir?

Paylaşımsız, yani Dedicated Sunucular ise tek bir kişiye ya da firmaya özel olarak ayrılmışlardır. Bu sunucularda başka bir şirketin ya da şahsın verileri barındırılmaz. Sunucunun disk alanı, RAM ve işlemcisi sadece tek bir kişiye ya da firmaya ayrılmış bulunmaktadır.

Dedicated Server Faydaları Nedir?

Site trafiğinin yüksek olması durumunda paylaşımlı sunucular, site sahiplerine belli bir trafik alanı sunabilmektedirler. Bu yüzden de sitede yavaşlamalar ya da sitenin kısa süreli çalışmama durumları ortaya çıkabilir. Dedicated Server’lar yüksek trafiği olan siteler için daha uygundur; çünkü kapasiteleri daha yüksektir ve sadece tek bir firma tarafından kullanıldığı için, sunucunun performansı düşmez.

Bulut Server

Bulut Server Nedir?

Fiziksel bir sunucuda yaptığınız her şeyi yapabilme imkanı sunan sanal vps vds bulut sunucular son dönemde oldukça tercih edilen bir barındırma servisidir.

Neden Bulut Server

Size zaman kazandırmak için dizayn edilmiş güçlü sistemdir. Bu sistemin önem verdiği konulardan biri hız ve performanstır.

Barındırma

Sunucu Barındırma Nedir?

Ortak yerleşim özelliğiyle kullanıcıya ait olan bir sunucuyu aktif veri merkezinde bulundurma hizmetine sunucu barındırma (co-location) adı verilir.

Sunucu Barındırma Kimler İçin

Sunucu barındırma hizmeti yanı Co-Location çalışma ortamınızda yüksek ve kesintisiz kaliteye ihtiyaç duyan ve bu işlemin maliyetlerini azaltmak isteyen kişi ve kuruluşlar için oldukça avantajlı ve kullanışlı bir sistemdir.